0 553 986 3345
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Plastik Hurdası Fiyatları

01 Ekim 2020
19 kez görüntülendi
Plastik Hurdası Fiyatları

Plastik doğada hazır bulunmadığı için geri dönüşümde için plastik hurdası fiyatları merak edilmeye başlandı. Geri dönüşüm maddesi olarak büyük kar edilmiş oluyor. Doğada hazır bulunmadığı için ülkece plastik geri dönüşümüne büyük önem verilmektedir.

Plastik hazır olarak alınmadığı için belli aşamalardan geçip plastik halini alıyor. Belli sıcaklık ve basınç altında üretimi sağlanıyor. Katalizör kullanılarak monomerler reaksiyona girmeye başlar. Plastik üretimi ham petrolün işledikten sonra kalan kısımla elde edilir.

Plastik Hurdası Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Plastik hurdası fiyatlarını genel olarak etkileyen unsur ekonomik koşullardır. Ülkenin hurdaya yaptığı yatırımlar ve uyguladığı politikalar fiyatlar üzerinde büyük pay sahibi olur. Kurulan işletmelerin desteklenmesi ve işletmelerin denetiminin artırılması fiyatlar üzerinde büyük etkene sahiptir.

Plastik hurdası fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise endüstriyel hurda ve geniş özellikte ürünlerin bulunabilirliği olmasıdır. Hurdaların da kalite ve standardına bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterir. Plastik hurdaların talebine göre geri dönüşüm reçine üretim kapasitesi de etkili olmaktadır. Plastik hurdasını etkileyen bir diğer unsur ise alternatif malzemenin bulunabilirliği oluyor.

Plastik Hurdası
Plastik Hurdası

Hangi Tür Plastik Hurdalar Alınır?

Doğayı kirleten en büyük malzeme olarak plastik görülmektedir. Bunun önüne geçmek için devlet desteği ile plastik hurda fabrikaları açılı. Açılan bu fabrikalar ülke ekonomisine destek vermek için plastik hurda malzemelerini geri dönüşüm yapıyor.

Doğal yaşamın korunması için plastik hurdaların geri dönüşümü sağlandı. Böylelikle sağlıklı çevre ve gelecek kuşaklara sağlıklı bir doğa bırakılıyor. Sağlıklı hayatı destekleyerek çevreyi temiz tutmayı saplıyor.

Plastik hurdası satın alırken belli kriterlere sahip olması gerekir. Fabrikalar belli yapı malzemesi olarak kullanılacak plastik hurdaları daha çok almaktadır. Bu plastik hurda çeşitleri fenol, melamin, naylon, orlon, merlon, polistiren, vinil, selüloz alımı yapılıyor.

Bu malzemelerin yanı sıra polietilen ve üre plastik hurdası alımı yapılır. Bu türlere göre de plastik hurdası fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Plastik Hurdası Türleri ve Fiyatları

Plastik hurdası fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Bu unsurların başında ise plastik türü geliyor. Plastik hurdasının türüne göre fiyatlar değişiyor.

Plastik türleri ve fiyat listesi:

  • ABS Hurda Plastik: 1.20 TL
  • Polipropilen Moblen hurdası: 1.50 TL
  • Polistiren Kristal hurdası: 1 TL
  • Jelatin hurdası: 0.90 TL
  • Pet Plastik şeffaf hurda: 1.30 TL
  • Şeffaf Pleski Hurdası: 0.80 TL
  • Pimapen Hurdası: 1.50 TL
  • Kırkambar Plastik Hurdası: 0.70 TL
  • Pet Şişe Hurdası: 0.70 TL

Plastik hurdası fiyat listesi güncellenmiş halde verildi. Güncellenen bu fiyat listesi ile hurdaları alınır.

Diğer Plastik Hurda Çeşitleri

Plastikler doğada 450 yıl boyunca yok olmadan kalabiliyor. Bu süreçte ise doğanın birçok dengesinde bozukluklar meydana getirmektedir. Bu gibi bozuklukları engellemek için geri dönüşüm fabrikaları kuruldu.

Geri dönüşüm fabrikaları sayesinde birçok plastik doğaya zarar vermeden tekrar işlenerek kullanılır hale geliyor. Geri dönüşüm fabrikalarının plastik çeşitlerine göre fiyat belirlenmektedir.

Devlet desteği ile fabrikalarda geri dönüşüm sağlanan birçok madde yer alıyor. Bunlar demir hurdası, krom hurdası, alüminyum hurdası, kablo hurdası, bakır hurdası, kurşun hurdası, kağıt hurdası ve sarı hurdası olarak alınır.

Plastik Yapım Aşaması

Plastik ürünler organik maddelerden elde edilmektedir. Plastik üretiminde kullanılan organik maddeler kömür, doğal gaz, tuz ve ham petrol gibi maddelerdir. Plastik üretimi için ham petrolün damıtma işlemi yapılır.

Petrolün nafta molekülü plastik üretiminin en önemli kaynağıdır. Bu molekül plastik yapımında belli sıcaklık ve basınç etkisiyle oluşmaya başlıyor. Farklı monomer ve polimerler sayesinde farklı plastik türleri ortaya çıkar. Farklı şekilde birleştirilen monomer ve polimerler sayesinde plastik türleri ve kaliteleri değişir.

Plastik
Plastik

Plastik Türleri

Günümüzde birçok farklı alanda plastik türü vardır. Aynı plastik türünün de farklı kaliteye sahip türleri bulunur. Plastik hurdası fiyatları belirlenirken bu kaliteler göz önünde bulundurulur. Plastik kalite dereceleri her alanda fiyatları etkiliyor.

Plastik türleri farklı standartlara göre değişkenlik gösterir. İki ana polimer üzerinde durulur. Bu iki ana polimer termoplastikler ve termosetler olarak adlandırılır. Bu farklılığın oluşması ısınmayla soğuma sonrası ortaya çıkan ürünler belirler.

Termoplastikler ısıyla eridikten sonra soğuyunca sertleşen yapılardır. Termoset plastiklerde ise böyle bir özellik yoktur. Bu ürünler geri dönüşüme girerken farklı farklı ayrılmaktadır. Plastik ürünler çok zor elde edilir ve doğada çok uzun süre kalır. Bu yüzden geri dönüşüm maddesi olarak kullanılırsa hem doğa temizlenir hem de temiz gelecek oluşturulur.

Plastik Hurdası Alırken Sağlanan Kolaylıklar

Plastik hurdası devlet desteği ile geri dönüşümü sağlanmaktadır. Her türlü plastiği alıp şekillerine ve kalitesine göre ayırılır. Bu şekiller plastik hurdasının fiyatını da belirliyor. Plastik hurdasının kalite derecesi artarsa fiyatlar da artıyor.

Plastik hurdası fiyatları her zaman güncelleniyor. Fiyat listesine ek olarak plastiği alırken taşıma hizmetleri sunulur. Bu hizmetler sayesinde plastik geri dönüşümünde Türkiye de lider bir firmayız. Özellikle geri dönüşüm hizmetleri hakkında geniş bilgiyi arayarak ulaşabilirsiniz.

Telefonla arayarak gerekli bilgileri aldıktan sonra memnun kalacaksınız. Gerekli kişisel ve adres bilgilerini verdikten sonra aynı gün içerisinde plastik alımı yapılır. Devlet bu konuda gerekli desteği sağladığı için ulaşımda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmıyorsunuz. Firmamızı yedi yirmi dört saat arayıp bilgi alabilirsiniz. Güvenilir ve kalitenin adresi olmaya devam ediyoruz.

Plastik Hurdasının Geri Dönüşümü

Plastik hurdası doğada yüzyıllar boyunca yaşadıkları için zarar çok fazla oluyor. Bunu engellemek için Türkiye’de birçok geri dönüşüm fabrikaları açılıyor. Devlet desteği ile sağlıklı yaşam ve temiz çevre için plastik hurdaları geri dönüşüme getirilmesi lazım. Firmamız plastik hurda geri dönüşümünde Türkiye’de adından söz ettirmeye devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now