0 553 986 3345
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kağıt Hurdası Fiyatları

29 Eylül 2020
18 kez görüntülendi
Kağıt Hurdası Fiyatları

Hurdacılık bir meslek olarak düşünüldüğünde çok getirisi olan, hurdalar arasında iseen çok toplanan kağıt hurdası fiyatları iledeen uygun olan kağıt hurdası sürekliliği olan bir kategoridir. Etrafta, çöplerde, her yerde kağıt atık bulmak kolaydır.

Hurdacılık Hakkında

Çok farklı atıkların değerlendirilerek, geri dönüşüme uygun olanların toplanarak daha büyük sanayilere devredilmesinde aracılık hurdacılığın ana işidir. Bu geri dönüşüme uygun olan atıkların ayıklanarak öncelikle hurda işi yapan bizim gibi sektör çalışanlarına, daha sonra ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Sektörde pek çok hurda çeşidi farklı fiyatlar üzerinden değerlendirilir. Hurda içerisinde yer alan kağıt hurdası fiyatları diğer hurda çeşitleri gibi yıllık enflasyona göre belirlenir.

Hurdacılık işini yapanlar bilirler ki her toplanan atık öncelikle değerlendirilebilecek bir atık olmalıdır. Hurda malzemeler arasında en çok göze çarpan özellikle sokaklarda sıklıkla rastladığımız kağıt toplayıcılarıdır. Gün boyu toplanan kağıt, karton, ambalaj, paket, kutu, kitap, defter gibi atıklar il veya bölge bazında iş yapan hurdacılara satılır. Toplanan kağıt hurdası fiyatları kilogram cinsinden hesaplanır ve nakit ödenir.

Hurda Fiyatları
Hurda Fiyatları

Hurda Sayılacak Atıklar

Firmamız;

 • Kağıt hurdası
 • Kara, hava, deniz taşıt hurdası
 • Demir alüminyum gibi metal hurdası
 • İnşaat hurdası
 • Cam ürünler
 • Tahta türevi hurdalar
 • Elektrik malzeme hurdaları, akü, kablo vs.
 • Elektronik malzeme hurdaları bilgisayar, tablet, telefon, tv, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası vs.
 • Plastik malzeme ve PVC ürünler hurdalarını hurda olarak kabul eder ve satın alır. Bu hurdalar ayrıştırılarak açık ve kapalı alanlarda depolanmakta daha sonrada değerlendirilmek üzere ilgili yerlere aktarılmaktadır.

Kağıt hurdaları çok geniş yer kapladıkları için bu hurdalar ilgili elemanlar tarafından sıkıştırılarak, balyalar haline getirilir ve stoklanır. Sıkıştırılan bu stoklar kağıt hurdası fiyatları açısından kolaylık sağlar ve daha iyi değerlendirilir.

Hurdacılık Çalışma Zinciri

Hurdacılık işi bir zincirin halkası gibi bir birine bağlanacak şekilde toplanır.

 • Çöplerden toplanan işe yarayacak hurdalar. Yaşam alanlarında gün boyu tükettikleri ürünlerin atıklarını çöpe atması sonucu çöplerden özellikle mesleği olmayan, işsiz, çocuk ve kadınların topladığı değerli atıklar
 • Müteahhitlerin inşaat sektöründen hurdacılara sattığı ürünler. Eski binaların yıkımından elde edilen demir, su, elektrik, doğal gaz tesisatları, cam ve pencereler, çatılar vs.

Bu işlemleri 1.basamak hurda ayağı olarak değerlendirmek gerekir.

Bu hurdalar ildeki 2. olarak tarif edilebilecek, bu işi meslek olarak gören ve gerekli yasal belgelere sahip hurdacılara satılır. 2. Basamak hurdacılar, ekip, ekipman ve ardiyelere sahip esnaf statüsündeki işletmeleridir.

3. basamak olarak tarif edilecek, hurdacılığın son noktası olan ve geri dönüşüm hizmeti veren fabrikalara satışın yapıldığı noktadır. Bu fabrikalarda cinslerine göre çeşitli işlemlerden geçirilen hurdalar farklı bir dönüşüm olarak ekonomiye kazandırılır. Fabrikalara toplu satış zorunlu olduğundan esnaf olarak hizmet veren hurdacılar bu alana satış yapabilir.

Zincirin halkası öncelikle bireysel, ara alıcı olarak orta yada küçük ölçekli esnaf , en son olarak ta fabrika olarak tamamlanır.

Kağıt Hurdası
Kağıt Hurdası

Hurdalar Ne Karşılığı Alınır

Bazı hurdacılar hurdaları iş karşılığında alır. Özellikle inşaat hurdaları gibi. Çöplerden toplanan hurdalar ve diğer yöntemlerle alınan hurdalar nakit şekilde firmamız tarafından satıcıya ödenmektedir. Hurda sektöründe yer alan firmamız yıkıntı hurda alımlarını kendi eleman ve araçları ile yerinden teslim alabilmektedir.

Firmamız iş güvenliği kriterlerinde, sosyal çevreye duyarlı, hizmette güvenilir olup hurda alımlarında en iyi fiyatlandırmayı yapar. Firmamız hırsızlık ve çalıntı hurdaları satın almayarak güvenli ve dikkatli hizmet yapar.

Hurdacılık Sayesinde Kazanımlar

Hurdacılık sektörünün tek bir amacı vardır. Bu amaç ülke ekonomisine katkı sağlamak. Hurdacılığın ülke ekonomisine sağladığı kazanımlar,

 • Kağıt hurdalar ekonomiye yeniden kazandırıldığı takdirde binlerce ağacın kesilmesini engeller. Yeşil bir çevre sağlayarak her türlü canlıya oksijen sağlar, ayrıca sel ve çığ gibi afetlerde bu kesilmeyen ağaçlar sayesinde toprak erozyonu engellenir.
 • Elektronik ve elektrik malzemelerinin dışarıdan ithal edilmesi azalır. Bu alanda dışa bağımı bir ekonomiye sahip olduğumuzdan dolayı ne kadar az ithalat olursa o kadar çok ülke ekonomisi kazanır.
 • Yer altı ve yer üstü zenginlikleri sonraki nesillere de yetecek durumda olur.
 • Çevre kirliliğini engeller.
 • Ekonomiye kazandırılan her hurda ürü % 70 tasarruf sağlar.
 • Bu sektörde iş gücü istihdamı sağlanarak işsizlik oranı düşer.

Hurdacılık Tarihi

Eskici ismi ile tarihte yer alan ve özellikle ikinci insan kabul edilen, iş bulamadıkları için mecburen bu işi yapmak zorunda kalan Yahudiler tarafından icra edilen hurdacılık günümüzde ülke yönetiminin de özellikle teşvik ettiği bir sektör haline dönüşmüştür. Hurdacılık sayesinde ülke ekonomileri tasarruf sağlamakta, çevre kirliliği önlenmekte, zararlı ürünler toplanmakta ve bu alanda pek çok insan gücü istihdam edilmektedir. Her sektörde olduğu gibi hurdacılık sektöründe de ABD bu alanda tam profesyonel hizmet vererek gelişmiş ya da ülkemiz gibi gelişmekte olan ülkelere örnek olmakta ve sektörün ilerlemesine katkı sunmaktadır.

Hurdacı İle İletişim Kurmak

Sektörde firmamız gibi hurda işleri yapan pek çok firma vardır. Büyük yada küçük çaplı bu hurdacılar teknolojik hizmetlerden yararlanarak internet üzerinden de firmalarının varlığını büyük kitlelere ulaştırmaktadırlar. Var olan ve hurda sınıfına giren her atığınızı firmamız dahil tüm hurdacılara internet üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Hurdacılık sektörü serbest çalışmayı sevenler için ideal bir sektördür. Az sermaye ile çok kazançtır. Emeğe değer vermektir. Bizler hurdacılık sektörü sayesinde bu vasıfların tamamına sahip olduk. Eskilerinizi alır, onları değerlendirerek ülke ekonomisine kazandırarak profesyonel hizmet sunarız. Ofislerimiz şehir merkezlerinden ortalama 10 km uzaklıkta geniş depolama alanlarına sahip yerlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now